Майбутнє аграрної освіти в контексті реформування вищої школи. Чого очікувати?

Такою була  тема сьогоднішньої розмови у Харківському пресклубі, до якого завітали представники Харківського національного технічного університету с/г ім.П.Василенка на чолі з ректором Олександром Нанкою. Вони взяли участь у прес-конференції, а також стали першими відвідувачами виставки скульптурних і графічних робіт родини Бетліємських, яка відкрилась у приміщенні пресклубу.

У прес-конференції також взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи  та міжнародних зв’язків ХНТУСГ Юрій Вітковський, відповідальний секретар Приймальної комісії Сергій Скофенко, директор навчально-наукового інституту бізнесу і менеджменту Світлана Заїка. Гості  розповіли про тенденції, які сьогодні панують  на ринку освітніх послуг та нові форми навчання, які активно впроваджують в університеті, зокрема, дистанційні. Особливу увагу тут приділяють роботі з майбутніми вступниками: старшокласниками загальноосвітніх шкіл, студентами коледжів та технікумів, які мають можливість готуватися до складання ЗНО за індивідуальними програмами і потім гарантовано вступати до університету на бюджетну форму навчання. Це дає свій результат.

 Як  повідомив ректор ХНТУСГ О. Нанка, цього року за підсумками вступної кампанії університет майже удвічі збільшив набір студентів на бюджету (денну) форму навчання і за приростом бюджетних місць посів 4 місце серед інших ЗВО України. Лише на бакалаврат (денна форма навчання) до університету вступило 909 осіб, що на 132 особи більше, ніж минулого року. Суттєво збільшилась і кількість студентів, які вступили до магістратури. Мабуть, не безпідставно ректор та його колеги вважають свій університет одним з найкращих закладів вищої освіти на Харківщині і бачить   за ним велике майбутнє. Власне, уже зараз вони вважають, що Національний технічний  університет сільського господарства  не повністю відповідає своїй назві, бо все більше наближається до класичного європейського університету, в якому дають якісну освіту не тільки за  технічними, а й гуманітарними  та економічними спеціальностями.  

Наразі ХНТУСГ готує фахівців за 26 спеціальностями і з кожним роком перелік нових спеціальностей збільшується. Останнім часом серед вступників підвищеним попитом користуються такі спеціальності як «Галузеве машинобудування», «Технологія виробництва і переробки продуктів тваринництва», «Агроінженерія», «Харчові технології», «Економіка», «Маркетинг» тощо.  Особливістю  підготовки фахівців за цими спеціальностями є те, що практично всі вони проходять виробничу практику за кордоном, а тому після закінчення університету  мають ширші можливості для працевлаштування як в Україні, так і за кордоном. Проте, як зазначили представники ХНТУСГ, навіть ті студенти, які кілька разів проходили практику за кордоном, всерівно повертаються в Україну і знаходять тут роботу за своїм фахом.

Під час спілкування з представниками засобів масової інформації представники ХТУСГ відповіли на запитання журналістів, а також, користуючись нагодою, запросили їх на День відкритих дверей, який пройде в університеті 23 листопада цього року.

Довідково: Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. Петра Василенка є одним з найбільших закладів вищої освіти Харківщини, у структурі якого діють 5 навчально-наукових інститутів, 1 факультет та 2 коледжі. Наразі тут навчається більше 5300 осіб.

Відеозвіт із прес-конференції представників ХНТУСГ можна переглянути за цим посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=nQxs31A7KIM

Відділ медіакомунікацій ХНТУСГ.