Наукова співпраця з Польською Академією Наук

Науковці ХНТУСГ ім. П.Василенка мають давню і багаторічну історію співпраці з Польською Академією Наук. Саме тому в рамках свого візиту до Польщі делегація Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка у складі: ректора Олександра Нанки, професора Олександра Науменка та керівника міжнародного відділу Юрія Вітковського, відвідала Люблінське відділення Польської Академії Наук (ПАН), що якраз відзначало 20-річчя з дня створення.

На зустрічі, що відбулася в приміщенні академії, були присутні президент та віце-президенти відділення проф. Глінський, проф. Колодзей, проф. Красовський та інші.

Як відзначив багаторічний президент відділення проф. Ян Глінський співробітництво в галузі науки є дуже важливим в сучасному світі, а свідоцтвом визнання вагомості досліджень видатних науковців ХНТУСГ ім. П.Василенка стало включення їх до складу Польської  Академії Наук. На сьогоднішній день вже близько десяти професорів мають це почесне звання, серед них такі прізвища як Нанка, Лисиченко, Науменко, Бакум, Харченко та інші.

Ректор О.Нанка , в свою чергу, сказав: « Співпраця з Польською Академією Наук реалізується не тільки через членство в Академії, але і через участь науковців ХНТУСГ у підготовці наукових видань.

    

На сьогоднішній день викладачі та студенти університету мають можливість публікувати результати своїх досліджень англійською мовою в таких виданнях Польської Академії Наук як «ТЕКА», «MOTROL», «ECONTECHMOD». Крім того обмін сучасним досвідом дозволяє покращити рівень підготовки майбутніх фахівців і дозволяє університету значно підвищувати свій рівень конкурентоздатності в освітянському і науковому просторі».

В рамках зустрічі відбулася  також дискусія стосовно перспектив розвитку партнерства та спільних проектів розвитку, а також погоджена довгострокова стратегія розвитку співпраці.